Stavba 3D tiskárny Průša-Mendel i2

Celkem dlouhou dobu jsem vídal různé 3D tiskárny, než jsem se  odhodlal postavit svou vlastní. Chtěl jsem investovat relativně malý obnos peněz protože výsledek mohl být všelijaký. Nakonec padla volba na Průša-Mendel i2.

Všechny potřebné díly jsou dobře k sehnání ať už na tuzemském trhu (Reprapobchod, Rebelove) nebo na ebay. Sada tištěných dílů přijde na cca 1000 – 1500 CZK, pokud seženete někoho kdo vám je vytiskne soukromě, dostanete se na poloviční cenu. Přeci jen materiál něco stojí a tiskárna jede pres 10 hod.OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Závitová tyče jsem sehnal v Hornbachu 8mm/1m za 20kc, hlazené tyče jsou opět v obchodech.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Elektronika je kapitola sama pro sebe, obecně se dost používá Arduino, moje volba padla na Cheaptronic1 od Reprapobchod. Elektronika podporuje až 5os, v případě tiskárny tedy x,y,z a 2x extruder materiálu. Krokové motory jsou typu Nema17, lze použít jakékoliv dvoufázový motor s krokem 1,8 stupně.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

2 Replies to “Stavba 3D tiskárny Průša-Mendel i2”

  1. Dobrý den, stavím stejný typ a moc jsem nepochopil jak na vertikální osu (x?). Matička na volno z vrchu a zespodu a zkusit chytit stejnou výšku na obou stranách?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..